سوره ماعون - مقدمه

ثواب قرائت

۱
(ماعون/ مقدمه)
الباقر (علیه السلام)- مَنْ قَرَأَ سُورَهًَْ أَ رَأَیْتَ الَّذِی یُکَذِّبُ بِالدِّینِ فِی فَرَائِضِهِ وَ نَوَافِلِهِ کَانَ فِیمَنْ قَبِلَ اللَّهُ عَزَّوَجَلَّ صَلَاتَهُ وَ صِیَامَهُ وَ لَمْ یُحَاسِبْهُ بِمَا کَانَ مِنْهُ فِی الْحَیَاهًِْ الدُّنْیَا.
امام باقر (علیه السلام)- هرکه سوره أَرَأَیْتَ الَّذِی یُکَذِّبُ بِالدِّینِ را در نمازهای واجب و مستحبّی خود بخواند، در شمار کسانی خواهد بود که خداوند عزّوجلّ نماز و روزهاش را میپذیرد و او را به خاطر آنچه که در زندگی دنیا از او سر زده است، مورد حساب قرار نمیدهد.
تفسیر اهل بیت علیهم السلام ج۱۸، ص۳۹۸
بحارالأنوار، ج۸۹، ص۳۳۸/ نورالثقلین/ البرهان
۲
(ماعون/ مقدمه)
الرّسول (صلی الله علیه و آله)- مَنْ قَرَأَ هَذِهِ السُّورَهًَْ غَفَرَ اللَّهُ لَهُ مَا دَامَتِ الزَّکَاهًُْ مُؤَدَّاهًًْ وَ مَنْ قَرَأَ بَعْدَ صَلَاهًِْ الصُّبْحِ مِائَهًَْ مَرَّهًٍْ حَفِظَهُ اللَّهُ إِلَی صَلَاهًِْ الصُّبْحِ.
پیامبر (صلی الله علیه و آله)- هرکه این سوره را بخواند، مادامی که زکاتش را بپردازد، خداوند - که یادش بلند مرتبه و با شکوه باد - او را میآمرزد و هرکه آن را پس از نماز صبح صدمرتبه بخواند، خداوند تا نماز صبحی دیگر از او محافظت میکند.
تفسیر اهل بیت علیهم السلام ج۱۸، ص۳۹۸
البرهان
۳
(ماعون/ مقدمه)
علیّ‌بن‌ابراهیم (رحمة الله علیه)- مَنْ قَرَأَهَا بَعْدَ صَلَاهًِْ الْعَصْرِ کَانَ فِی أَمَانِ اللَّهِ وَ حِفْظِهِ إِلَی وَقْتِهَا فِی الْیَوْمِ الثَّانِی.
علیّ‌بن‌ابراهیم (رحمة الله علیه)- هرکه این سوره را پس از نماز عصر بخواند، تا روز بعد به هنگام عصر در امان و محافظت خداوند به سر میبرد.
تفسیر اهل بیت علیهم السلام ج۱۸، ص۳۹۸
البرهان
بیشتر